WARSZTAT / Artur Rudnicki, Microsoft – Nowości w Microsoft Teams oraz Office 365 Education

Na warsztacie prelegent na żywo pokaże, co nowego już jest w Office 365, ze szczególnym zwróceniem uwagi na Microsoft Teams, co będzie za chwilę i jakie zmiany czekają na nas w przyszłości. Warsztat odbędzie się na platformie MS Teams. UWAGA: Organizator nie zapewnia udziału w warsztatach dla wszystkich osób biorących udział w Konferencji. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

WARSZTAT / Lech Wikaryjczyk, Learnetic – Otwarte zasoby edukacyjne. Szukać, czy tworzyć samemu? Warsztat metodą projektu

Konsekwencje epidemii postawiły w trudnej sytuacji nauczycieli oraz dyrektorów szkół. Kolejny raz w tym roku spotykamy się z zamknięciem szkół i przejściem do systemu nauki zdalnej, tym razem w klasach podstawowych 4-8. Nauczanie na odległość jest koniecznym rozwiązaniem, jednak aby zrobić to dobrze, potrzebny jest dostęp do odpowiedniej wiedzy, narzędzi i materiałów. Na warsztacie pokażę jak przy pomocy darmowych technologii tworzyć własne multimedialne materiały edukacyjne – takie, które spełniają wymagania nauczycieli oraz odpowiadają na potrzeby uczniów. Własnoręcznie przygotowane zasoby można wykorzystać na niejednej lekcji lub zadawać jako pracę domową (która w przypadku ćwiczeń zamkniętych sprawdzi i podsumuje wyniki automatycznie usprawniając pracę nauczyciela).

  UWAGA: Organizator nie zapewnia udziału w warsztatach dla wszystkich osób biorących udział w Konferencji. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

WARSZTAT / Joanna Wajda, Dom Pokoju – Czy w dobie nowych technologii potrzebujemy nowych relacji?

Technologia nas otacza. W telefonie “nosimy” cały świat, większość spraw jesteśmy w stanie załatwić na odległość i bez bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Czy zatem relacje międzyludzkie przeżywają kryzys? A może jest zupełnie odwrotnie – potrzebujemy relacji jak nigdy dotąd. Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć czy i jak technologia wpływa na sferę relacji międzyludzkich, zwłaszcza uczniów i uczennic. Co to znaczy integracja klasy i dlaczego warto o nią dbać. Jak wykorzystać zdobycze technologii i jak uczynić z nich sprzymierzeńca w omawianym zakresie. UWAGA: Organizator nie zapewnia udziału w warsztatach dla wszystkich osób biorących udział w Konferencji. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.