Anna Szczepkowska – VisualCoach

Trenerka i praktyk myślenia wizualnego i sketchnotingu, wykładowca akademii Leona Koźmińskiego. Twórczyni animacji typu whiteboard, ilustratorka, coach. Specjalizuje się w szkoleniach z myślenia wizualnego i sketchnotingu podczas których pozwala uczestnikom doświadczyć myślenia wizualnego i pokazać, że każdy ma wystarczające umiejętności rysunkowe, by korzystać z komunikacji wizualnej w życiu, pracy.  Jest też graphic recorderem, czyli skrybą wizualnym, który graficznie podsumowuje wystąpienia prelegentów, podczas największych polskich konferencji np. Impact’19, New trends in project management, także BeZee. Oprócz tego Anna Szczepkowska prowadzi stronę na Facebooku i Instagramie – “Ziutka inspiruje”, w którym wizualizuje cytaty znanych osób, po to, by pomóc innym otworzyć się na zmiany, inny sposób myślenia, działania i wzięcia steru życia we własne ręce. Jest miłośniczką nowatorskich sposobów nauczania, zarówno dzieci, jak i dorosłych – poprzez komunikację wizualną, jak i relację opartą na zaufaniu, świadomość i rozwój swoich talentów i kompetencji miękkich.

Wraz z zespołem, stworzyła kurs online „Sketchnoting w edukacji”, dedykowany nauczycielom szkolnym, przedszkolnym, akademickim, który w praktyczny sposób uczy techniki komunikacji wizualnej, czyli notowania graficznego. Ambasadorami kursu są m.in. Nauczyciel Roku 2018 i Ambasador Konferencji BeZee – Przemysław Staroń oraz amerykańska sketchnoterka, wykładowczyni z uniwersytetu IOWA State, USA  – Verena Paepcke-Hjeltness.  Kurs jest pierwszym z dwóch w tej tematyce. Kolejna jego wersja – dla zaawansowanych (planowana premiera – marzec 2021|)  umożliwiać będzie podejście do certyfikowanego międzynarodowo egzaminu na Sketch Coacha – czyli trenera myślenia wizualnego i sketchnotingu.

Kurs online „Sketchnoting w edukacji” jest częścią projektu „Szkoła 21”, którego pomysłodawcą jest Rafał Siemianuk – koordynator projektu. Na platformie kursowej do końca 2021 roku znajdzie się w sumie 5 kursów online, dedykowanych edukacji.

 

Dowiedz się więcej - odwiedź stronę partnera: http://www.visualcoach.pl/